Özel Afacan Kreş ve Bakımevi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Özel Gündüz Bakımevi statüsünde 1996 yılında, emekli ilkokul öğretmeni Nuran MUZAÇA tarafından kurulmuş olup 2-6 yaş grubu çocuklarımızın eğitsel ve oyun gereksinimlerine uygun olarak dizayn edilmiş mülkü kreşe ait 520 m2 kapalı kullanım alanı olan iki dubleks dairenin bahçe katından oluşan binasında yılın 12 ayı 07:30-18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Okulumuz yaş gruplarına göre tasarlanmış ferah ve aydınlık; toplamda 4 sınıf, uyku odası, yemek salonu, mutfak, merkezi müzik ve ses sistemiyle donatılmış çok amaçlı kullanılabilen oyun salonu, yönetim odası ve tuvaletlerden oluşmaktadır. Binamız da karanlık ,rutubetli yer altın da kalan hiçbir alanımız bulunmamaktadır.

Okul binamız çocukların güvenliğini sağlamak için kapalı devre kamera sistemiyle 24 saat izlenmekte olup arzu eden velilerimiz çocuklarını yönetim odasından  izleyebilmektedirler. Bahçe yüksek çim çit,yumuşak zemin,çift emniyetli dış kapı ile korunmakta olup,okul içi  oyuncak,mobilya,yer zemini,kapı ve pencere parmak korumaları ve güvenlik kilitleri mevcuttur.Ayrıca çocuklarımız velilerimiz ve velilerimizin bildirdiği kişilere kimlik görerek  teslim edilir.

16730491_410490015951813_3062544119634815664_n
MEB tarafından yaşlara göre belirlenmiş ders programları ile ses bilgisi, matematik, yabancı dil eğitimi, müzik, beden eğitimi, fen-doğa çalışmaları, drama tiyatro etkinlikleri ile desteklenmektedir.

Öğretmenlerimiz çocuk gelişimi ve okul öncesi bölümü  mezunu, deneyimli, çocukları seven, yeniliklere açık, sertifika programlarını takip eden, çocuklarımıza doğru rol model olacak kişiliktedirler.

2015-2016 Eğitim döneminde yenilikçi yapımızla MONTESSORİ eğitimi alarak uygulamaya geçmiş bulunmaktayız.MONTESSORİ eğitimi alarak uygulamaya geçmiş bulunmaktayız.

Dünya’nın en değerli varlıkları olan çocuklarımıza, en iyi eğitim için mesleği öğretmenlik olan kurucumuz Nuran MUZAÇA ile yola çıktık… Ve bugünlere gururla geldik.

Eğitim, eğitimcilerin yapması gereken en kutsal meslektir. Bizler bunun bilincinde işimizi severek yapıyoruz…

Bizimle iletişimde kalın...