Afacan Yuva’da Beslenme

Afacan yuva olarak bizler beslenme konusunda oldukça titiz davranarak,diyet uzmanı tarafından  her mevsime uygun olarak seçilmiş meyve ve sebzelere göre hazırlanmış,yemek listelerimizi  her ayın ilk haftasında basılmış olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Her çocuğumuz kendi sınıf öğretmeni ve arkadaşları ile yemek salonuna çıkar,öğretmenleri ihtiyaçları olduğu her an için onların karşısında oturarak yemeğini yer,yemeğini henüz tek başına yiyemeyen çocuklarımıza yardımcı olur.

Yemeklerimiz,kendi mutfağımızda günlük taze olarak pişer.

Et ve et ürünlerimiz haftalık yemeklere göre temin edilir,etlerin kemikleri çorbalar  için kullanılır.Yoğurdumuzu kendimiz mayalar,çocukların yemek saatine yakın buzdolabından çıkarıp oda sıcaklığına getiririz.

Her yaz, kış ayların da kullanmak için domates,fasulye,bezelye ve mevsimlik taze sebzeler hazırlanıp yemek yapılmak üzere saklanır aynı şekilde,taze meyveler de reçel ve  komposto yapımında kullanılır.Kendi köyümüzden temin ettiğimiz yiyeceklerimiz yüzde yüz organiktir

Kreşimizde KAHVALTI,ÖĞLE YEMEĞİ,İKİNDİ KAHVALTISI olmak üzere 3 öğün yemek verilmekte olup,akşam yemeğini çocuklarımız aileleriyle yemektedirler.Herhangi bir sebeple yemek saatlerini kaçıran çocuklarımız mutfakta aşçımız eşliğinde doyurulur.

Bizimle iletişimde kalın...